Ve zkratce o historii i současnosti.

Portugalský vodní pesPortugalští vodní psi jsou starodávné plemeno, podle některých zdrojů zde žili už před mnoha staletími ,ať už  v tomto, nebo podobném typu. První zprávy o tomto plemeni se objevují kolem 8.století našeho letopočtu, kdy byli využíváni jako pracovní psi na rybářských lodích. Pomáhali rybářům z moře vytahovat potrhané sítě, nosili zprávy mezi loděmi a dokonce naháněli hejna ryb do sítí.Jsou to psi mimořádně inteligentní, podle tabulky Pracovní inteligence a poslušnosti uvedené v knize Stanlyho Corena , jsou spolu s Velkým kníračem na 28.místě ze 79 posuzovaných plemen a patří tak do skupiny nadprůměrných psů. Dosahují úspěchů v mnoha  druzích psích sportů, v zahraničí jsou hojně využíváni jako vodní záchranáři, kteří neváhají do rozbouřeného moře skočit z útesu nebo vrtulníku.

Portugalský vodní pesU nás v České republice  jich zatím není mnoho. Chovatelé si pečlivě vybírají komu štěně prodají, často zájemce odmítnou pokud si nejsou jisti , že se psům dostane péče, kterou si zaslouží.

Tito psi  nemají podsadu, pes nelíná  a proto se výborně hodí pro alergiky . PVP má dva typy srsti : kadeřavou  a vlnitou. Oba dva tyto typy je nutné několikrát za týden vykartáčovat, jinak se začne nepříjemně zacuckávat .Je důležité na česání zvykat psa již od štěněte. Zvykne si velmi rychle a dokonce to pro něj může být i velmi příjemné, obzvlášť když přidáte i masáž , kterou moji psi opravdu milují a dokáží si o ni sami říct . Odměnou vám bude nádherný pes s krásnou srstí, která dodá jeho vzhledu ušlechtilosti a majestátnosti.  Pokud není pes  určen  na výstavy , kde je předepsán specifický „lví“střih, může se ostříhat celý a úprava je pak úplně bez problémů, postačí jen po procházce srst mírně přejet kartáčem.

Ke Carince  zanedlouho přibyla Arletka Černobílá Elegance, samozřejmě taky Portík. Je to typická představitelka svého plemene. Veselá, zvědavá, Portugalský vodní pessršící energií  ,radostí ze života , z přítomnosti své psí kamarádky a hlavně svého člověka. Už jsme spolu dosáhly titulu Junior šampiona ČR .  Výstavy nás moc baví , poznaly jsme při nich  spoustu lidí a psů a  našly jsme si mezi nimi své nové přátele a kamarády.

Prostě život s Portíky rozhodně není nuda, jsou vám neustále nablízku, jsou velmi empatičtí, reagují na vaše pocity a nálady , umí vás rozveselit a nebo jen tak ležet u vašich nohou a užívat si vaší  přítomnosti. Pokud máte tvrdé metody výchovy a výcviku na Portugalského vodního psa zapomeňte.Když ,ale budete k tomuto psovi laskaví , důslední a on vám bude důvěřovat udělá vše proto, aby se vám zavděčil a odměnil svou láskou a věrností.Best breeder webdesign Best breeder webdesign

© 2013-2015 Rei Pescador. Tvorba luxusních stránek pro chovatele